Przelew powierniczy wierzytelności

przelew powierniczy

Przelewu powierniczy wierzytelności?

Powierniczym przelewem wierzytelności jest połączenie cesji wierzytelności z windykacją. Przy powierniczym przelewie nie dochodzi do sprzedaży wierzytelności, a wyłącznie do jej przelewu. W praktyce, powierniczy przelew wierzytelności jest zleceniem windykacji należności z jednoczesnym przeniesieniem na Kancelarię Windykacyjną praw przysługujących wierzycielowi.

Dlaczego takie rozwiązanie jest skuteczne?

W ramach umowy powierniczego przelewu wierzytelności, Kancelaria Windykacyjna (cesjonariusz) działa w imieniu własnym, jednakże w interesie Klienta (cedenta). Względem dłużnika, Kancelaria Windykacyjna (cesjonariusz) występuje jako nowy wierzyciel, który wstąpił w prawa poprzedniego wierzyciela (Klienta). Kancelaria Windykacyjna posiada legitymację czynną poprzez zawarcie takiej umowy i nie ma potrzeby sporządzania dodatkowego pełnomocnictwa. Zaletą takiego rozwiązania jest ułatwienie pracy Zespołu, który zajmuje się windykacją zadłużenia, a także przyspieszenie całego procesu windykacji.

Nierzadko jest tak, że dłużnik w dalszym ciągu jest kontrahentem Wierzyciela, bądź przez wiele lat nim pozostawał. W takiej sytuacji, umowa powierniczego przelewu wierzytelności pozwala Kancelarii Windykacyjnej, jako nowemu wierzycielowi na prowadzenie negocjacji w celu polubownego zakończenia sporu z pewnym dystansem oraz w oderwaniu od emocji.

Nie czekaj! Zleć nam windykację swojej wierzytelności.

Czy wiesz, że szybka windykacja wierzytelności znacząco podnosi szansę na skuteczną windykację długu? Nie daj się wyprzedzić innym wierzycielom dłużnika, jak również nie pozwól aby Twój dłużnik pozbył się swojego majątku. Szybka reakcja znacząco zwiększa szansę na odzyskanie Twoich pieniędzy, dlatego zleć windykację Kancelarii Windykacyjnej Windyk.pl niezwłocznie!

Kancelaria Windykacyjna Windyk.pl posiada bogate doświadczenie w skutecznym odzyskiwaniu należności. Nasz zespół składa się z doświadczonych prawników, którzy chętnie doradzą, który ze sposobów windykacji będzie najskuteczniejszy w Twojej indywidualnej sytuacji. 

Procedura zlecenia windykacji lub przelewu powierniczego

Zeskanuj

Zeskanuj dokument, z którego chcesz odzyskać należność.

Wypełnij

Wypełnij formularz windykacyjny znajdujący się poniżej.

Poczekaj

W ciągu 12 h, zweryfikujemy Twój formularz i prześlemy dalsze informacje.

Zaakceptuj

Podpisz umowę, odeślij ją do nas i czekaj na swoje pieniądzę.

Formularz zlecenia windykacji / przelew powierniczy


Zadzwoń

Napisz

Adres

Kancelaria Windykacyjna
ul. Bracka 20 lok. 7A, 00-028 Warszawa
Grupa Prawna Delikt.pl Sp. z o.o. NIP w organizacji
KRS w organizacji, REGON w organizacji

Lokalizacja

Przewiń do góry